Dekoracyjne Posadzki Betonowe - Posadzki Dekoracyjne Betonowe na już istniejących nośnych podłożach- to gama niepowtarzalnych, artystycznych posadzek stanowiących dopełnienie w wykonawstwie posadzek dekoracyjnych w mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej. Ich reprezentacyjny i wzorzysty styl, kolorystyka, jest nie do osiągnięcia w systemach żywicznych. Grubość posadzki waha się od 5 do 20 mm Matexi DecoFloor Smooth  oraz 3 mm przy Matexi DecoFloor Loft.

 
 
Posadzki tego typu wykonywane są ze specjalnie dobranych mieszanek kruszyw, cementów oraz wypełniaczy z domieszką żywic emulgujących w wodzie. To bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie posadzki. Czas udostępnienia do ruchu pieszego po wykonaniu to 3 godziny. Mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Ponieważ system ten oparty jest na cemencie należy pamiętać, że nie wolno go stosować na zewnątrz oraz przy stałych obciążeniach wody. System Pandom stosowany przez nas nie ma sobie równych i jest niedoścignionym systemem reprezentacyjnych, betonowych, wzorzystych powierzchni dekoracyjnych. Czy posadzka typu betonowego jest idealnie gładka. Nie - jest to posadzka równa ale poprzez swoją specyfikę układania nie można od niej wymagać idealnej płaszczyzny. Wszelki zachwiania powierzchni, zmiany koloru, zarysowania, raki, które wykonywane są techniką ręczną, dodają jej uroku i niecodziennego klimatu. Posadzka w dotyku jest jak kamień, czyli dla nas jest czymś naturalnym, tylko wykonanym całopowierzchniowo bez fug i łączeń. Czy w takim razie posadzka w dotyku jest chłodna. Posadzka taka jest ogrzewana powietrzem lub ogrzewaniem podłogowym i utrzymuje temperaturę pomieszczenia.
 
Jeśli chodzi o utrzymanie czystości to w zależności od sposobu zamknięcia posadzki, stosuje się odpowiednie sposoby czyszczenia. Obecnie systemy mineralnych posadzek dekoracyjnych zamyka się w olej naturalny lub w system żywic bezbarwnych.
 
Posadzkę zamkniętą w olej naturalny nie należy doprowadzać do silnych zabrudzeń. Materiały o dużej możliwości penetracji tj. olej, wino, nafta itp. należy od razu usuwać. Do mycia używać zwykłego mydła naturalnego i przy bieżącej konserwacji powtarzać mycie ze specjalnym impregnatem. Pamiętać należy o tym, że posadzka nie jest w 100% szczelna.
 
Posadzka zamknięta w żywicę najczęściej wykańczana jest lakierem mat lub satyna albo w miejscach narażonych na wodę kulkami szklanymi. Posadzka jest całkowicie szczelna. Proszę pamiętać o tendencji żywicy do żółknięcia. Jeżeli nasz system będzie narażony na działanie UV to może nastąpić jego przebarwienie w lekko żółty-słomkowy odcień mimo wykonania posadzki w szarej, betonowej kolorystyce. Powyższy problem opisany jest w poradach technicznych : Co powinieneś wiedzieć o zrobieniu białej posadzki?. Posadzki żywiczne i ich konserwacja opisana jest w poradach technicznych : Czyszczenie i konserwacja posadzki